Żaluzje fasadowe

Światło słoneczne rozjaśnia nasze życie. Za pomocą żaluzji fasadowych można je optymalnie kierować i dawkować. Lekka i prosta budowa doskonale sprawdzi się w obiektach architektonicznych z dużymi przeszkleniami, a także w konstrukcjach aluminiowych. Ich stosowanie
powoduje znaczne oszczędności w zużyciu energii elektrycznej niezbędnej do klimatyzowania przesłanianych pomieszczeń.

Wyposażone w napęd żaluzje zewnętrzne poruszają się łagodnie sterowane pilotem. Ich lamele ustawiają się perfekcyjnie, modulując światło i kontrolując poziom nasłonecznienia Twojego domu.

Lamele żaluzji, są to odpowiednio ukształtowane płytki aluminiowe, których szerokość zależy od typu żaluzji. Występują w czterech szerokościach. Lamele można podnosić i opuszczać, a także zmieniać kąt ustawienia, co pozwala na regulowanie dostępu światła i ciepła do wnętrza pomieszczeń. Wysokość pakietu złożonych lameli w pozycji podciągniętej jest różna w zależności od typu żaluzji i jej wysokości. Ta wielkość jest istotna z punktu widzenia architektonicznego, bowiem zwykle należy zostawić odpowiednio dużo miejsca nad oknem, aby zmieścić cały pakiet lamel.