Roleta antywłamaniowa

Roleta z atestem antywłamaniowości

Powszechnie uważa się, że każda roleta zewnętrzna jest antywłamaniowa, a wielu producentów reklamuje swoje produkty w ten sposób. Niemniej jednak, w praktyce nie wszystkie rolety posiadają odpowiednie zabezpieczenia, które zapewniają skuteczną ochronę przed włamaniem. Aluprof, jako pierwszy polski dostawca systemów, opracował innowacyjny system rolet antywłamaniowych. Po przeprowadzeniu specjalistycznych badań w akredytowanym laboratorium zgodnie z normą PN-EN 1627:2011, system ten uzyskał III klasę odporności na włamanie.

To osiągnięto głównie dzięki nowatorskim rozwiązaniom konstrukcyjnym, takim jak wzmocnione prowadnice, które uniemożliwiają odginanie i wyciąganie profili roletowych, oraz specjalne wzmocnienie w listwie dolnej, zapewniające dużą sztywność i stabilność pancerza. Dodatkowo, solidna i wytrzymała konstrukcja kurtyny rolety zapobiega jej uszkodzeniu podczas uderzenia. Mechanizm zapadkowy zamontowany w dolnej części rolety uniemożliwia podniesienie zamkniętej kurtyny, co zapewnia skuteczne zabezpieczenie domu.

Konstrukcję antywłamaniową można stosować zarówno w systemach adaptacyjnych, jak i podtynkowych. Montaż tego rozwiązania przebiega w podobny sposób, jak w przypadku zwykłej rolety. Jednakże, aby system antywłamaniowy działał prawidłowo, niezbędne jest zapewnienie stabilnego podłoża pod skrzynkę i prowadnice, które będą stanowić solidne oparcie dla rolety na całej powierzchni przylegania.

Do pobrania